Poctivé pití vína znamená navázat s ním partnerský vztah
A A A

Volný čas

Tipy na výlet

VESELÍ NAD MORAVOU – 4 km (autem, autobusem, vlakem)

BAŤŮV KANÁL - Vnitrozemský průplav Otrokovice-Rohatec vzniklý v režii firmy Baťa v letech 1936-1938 pro zlepšení hladiny spodních vod po regulacích Moravy. Zároveň byl mini realizací starého snu o propojení Dunaje, Odry a Labe. Základní informace o kanálu, současné využití, turistická atrakce, projekty, vize, historie kanálu naleznete zde.

 

MIKULČICE – 32 km (autem)
Kilometr od obce se nachází národní kulturní památka - zbytky velkomoravského hradiště byly tu odkryty základy zděných kostelů knížecího hradu, mohutného opevnění sídliště družiny a mnoho dalších unikátních nálezů. 2 km od obce je rezervace černých čápů a volavek popelavých.

MILOTICE – 25 km (autem)
Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, přestavěn barokně. Malby v sále z roku 1725 od F. I. Ecksteina, sochařská výzdoba J. K. Schlettera z první poloviny 18. Století. Bohaté sbírky a překrásné interiéry zámku jsou po rozsáhlých opravách přístupny  návštěvníkům.Zámek dnes slouží jako expozice moravské barokní plastiky s dílčí ukázkou barokního portrétu.

PETROV – 9 km (autem, autobusem, vlakem)
Od roku 1580 jako sirné lázně. Tradiční lidové kroje. Vinné sklepy zvané Plže, které patří k památkám lidové architektury.

KNĚŽDUB – 10 km (autem, autobusem)
Na Slováckém Slavínu (hřbitov) jsou hroby malířů Slovácka Joži Úprky, Antoše Frolky a sochaře Franty Úprky; kostel s moderní výzdobou. Na Slováckém Slavínu (hřbitov) jsou hroby malířů Slovácka Joži Úprky, Antoše Frolky a sochaře Franty Úprky; kostel s moderní výzdobou. Na Slováckém Slavínu (hřbitov) jsou hroby malířů Slovácka Joži Úprky, Antoše Frolky a sochaře  Franty Úprky; kostel s moderní výzdobou.

KUŽELOV – 27 km (autem, autobusem)
Historická památka – větrný mlýn holandského typu z r. 1842; je upraven též jako muzeum. Přístupný v neděli.

RADĚJOV – LUČINA – 11 km (autem, autobusem)
Rekreační oblast, údolní přehradní nádrž, možnost koupání, nákupu potravin, občerstvení v restauraci. Výlety do lesů.

LUHAČOVICE – 46 km (autem, autobusem, vlakem)
Lázně staleté tradice, deset léčivých pramenů, Společenský dům, muzeum, výstavy. Severně od města přehradní nádrž, autokempink, koupání.

LEDNICE – 54 km (autem, autobusem)
Krásný zámek s parkem anglického stylu s cizími dřevinami. Francouzská zahrada s rosariem, stříhaný buxus a tis. Skleník s topickým rostlinstvem. Lednické rybníky jako rezervace vodního ptactva a květeny.Myslivecké mzeum.  Pod Aollónovým chrámem mmožnost koupání. Maurský minaret s 60 m věží a vyhlídkovým ochozem s mimořádně krásným rozhledem.

BUCHLOVICE – 25 km (autem)
Zámek ve stylu italské barokové vily. Okolo zámku barokový park se vzácnými dřevinami. Muzeum v zámku. Východisko do Chřibů na hrad Buchlov, Velehrad a do údolí Smraďavky s lázněmi.

ČEJKOVICE – 38 km (autem)
Původně gotická tvrz, rozšířená později na renesanční zámek, v současné době je rekonstruována.

PRUŠÁNKY – 35 km (autem, autobusem)
Starobylá vinařská obec s velmi známými vinnými búdami “Nechory”.